Персональний блог Ірини Гром'як
Авторизація

"Привітання" із святом Святого Миколая

молитва

Село неначе  оніміло

Неначе люди подуріли...

                        Т.Г. Шевченко

Було свято, яке святкує кожна українська родина, Святий Миколай приходив із подарунками і бажав любити і шанувати один одного. Вона їхала додому, а в очах стояли сльози болю і образи. Тепер її дім був у місті, а в пам'яті спливали дитячі роки, які пройшли у рідному селі, школа, тепло батьківського дому і маминих рук. Мама вчила її добра і молитви, і тепер, коли найрідніша людина відійшла у вічність вона приїзджала до церкви у своє село.
Так було і сьогодні. Багатодітна мати приготувала подарунки для своїх діток... Тільки для одного сина вона не могла вже щось подарувати крім молитви, так розпорядилася доля...
Чайкою вона летіла до сільського храму, але в силу деяких обставин тут служба не проводилася. На території села знаходився ще один храм, яким керує Патріархат ворожої нам держави. Що ж, Бог один, та й прихожани всі знайомі, жінка вирішила йти туди. Якщо людині важко на душі, вона може зайти до будь-якого храму, постояти, послухати молитву. Тут завжди допоможуть душевнохворим, людям з фізичними вадами, в столиці під час Майдану Михайлівський Собор приймав поранених, незапитуючи їх віросповідання.
Запах ладану почав заспокоювати, молитва і Слово Боже додавали сили. Здавалося, все добре, але...
... Вона прийшла до тями вже на вулиці і не розуміла, за що її випхали з храму. Чи за те, що сказала слово в захист української мови в Божому храмі, чи за те, що була прихожанкою церкви Київського Патріархату? На собі ще відчувала штурхани та крики прихожан. Сльози виступили на очі, відчай розривав їй груди. Куди іти? Вирішила: на кладовище, до мами і тата, ажде там можна виплакатись і виговориттись. Тиша кладовища трохи заспокоїла. Пізніше жінка ішла на електричку, щоб повернутися додому, а у слід казали: "О! Ваша українка пішла!"
...Було свято, яке святкує кожна українська родина, Святий Миколай приходив із подарунками і бажав любити і шанувати один одного. Прихожани церкви, якою опікується Московський Патріархат, поспішали на службу, тиснучи в руці ту гривню, яка буде спрямована проти нас усіх, нас - українців.
...А в іншому місці збиралася пожертва для тих, воює проти московської орди, хто колись повернеться і скаже: "Мамо, ми - українці"...

 

Написано на основі реальних подій, про які розповіли жителі села.

 

скачать dle 10.6фильмы бесплатно

Читайте також
  • winkwinkedsmileam
    belayfeelfellowlaughing
    lollovenorecourse
    requestsadtonguewassat
    cryingwhatbullyangry
Введите код с картинки:*
Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив
Пєтя
Пєтя
27 декабря 2014 21:07
Ти там була?бачила? То незводь сплєтні по селі,і менше їх слухай,це все брехня,є море свідків,що це все було інакше як ви його розписуєте!!!Ви розпалюєте ворожнечу ...     
прихожанка УПЦ
прихожанка УПЦ
27 декабря 2014 21:12
 По-перше, в силу яких обставин у храмі УПЦ КП не проводилась служба, як того вимагає Устав ?
По-друге, в якому розумінні "Ще один храм" ? Адже храм на території села один.
По-третє, "керує Московський Патріархат" написано не доречно, адже УПЦ має права широкої автономії і лише молитовно об'єднана з РПЦ і всім православним світом.
По-четверте, тут не було уточнено, що ця жінка заважаючи проводити службу, неподобающе вела себе у храмі Божому.

 "..тиснучи в руці ту гривню, яка буде спрямована проти нас усіх, нас - українців.", 
нетолерантна і недоречна фраза, оскільки тут ви назвали прихожан УПЦ противниками українців, а ми тоді хто? Також, інформація не провірена: 1.Ніяких коштів із нашого храму до Москви не іде, що підтверджується листом Патріарха Аліксія, від 29 грудня 1993р. :"...Украинская Православная Церковь с октября 1990 года канонически является независимой и полностью самостоятельной в своем управлении. Какой-либо административно-финансовой подочетности Московской Патриархии не существует."
2. У нашому храмі щонеділі збираються кошти для солдатів, що знаходяться на території АТО, крім того, щослужби іде молитовна підтримка воїнам. Неприривно підносимо молитви за мир на Україні і припинення кровопролиття!
По-п'яте,яких жителів села ви розпитували, чому їх тут не зазначили? Чи спілкувались Ви з прихожанами УПЦ, які були присутні на службі?
irina
28 декабря 2014 15:16
Я нікого не ображала, написано в художньому стилі, не зазначено ні місця події, ні героїв сюжету. Маю право висловити свою думку, такою яку я її маю, в кожного вона своя і кожен має право на СВОЮ точку зору. Дякую за вдгук.
оксана
28 декабря 2014 21:30
Коментар на відгук ПРИХОЖАНКИ УПЦ.
 
По-перше, чітко не вказано якого Патріархату прихожанка,якщо ви так стараєтесь захистити свої інтереси, до речі не переконливо.
 
По-друге, на території села Храм один, але парафії дві і про це дуже гарно сказано словами Т.Шевченка в епіграфі до статті.
 
По-третє, ви забули,що благословіння Онуфрію дав сам Кирил, після чого він відмовився зайняти скромний кабінет покійного Володимира і наказав переобладнати Синодальний зал для своїх потреб за ваші "затиснуті гривні".
 
По-четверте, в православних храмах священники дають людям шанс зцілитися, душевно хворим заспокоїтися, навіть біснуватим там завжди є місце, щоб знайти притулок. Але ні в якому разі виштовхувати людей в спину з церкви!!! І ви після цього шукаєте якогось оправдання чи пояснення? А як ви прокоментуєте благословіння, яке дав священник МП головному терористу Гіркіну, що є підтверджено фотографіями , на що Онуфрій закрив очі? Це підірвало всі свідомі голови в Україні і тому зараз безліч парафіян переходять до УПЦ КП. Ви молитесь за мир і паралельно підтримуєте тероризм! Де є хоч один офіційний факт, що в зону АТО відправили хоч один реанімобіль, чи перерахували кошти від УПЦ МП? То кому ви даєте пожертву?
 
П"ятий пункт взагалі не хочеться коментувати, замість того, щоб збирати плітки і когось щось розпитувати, прочитайте краще історію створення Московського Патріархату, як Сталін виселив на Соловки Патріарха Тихона і за одну ніч створив новий Московський Патріархат.
 
 
P.S. Автору статті IRINY великий РЕСПЕКТ! Написано дуже правильно, а головне коректно!
ВІктор
ВІктор
31 декабря 2014 12:59
 Про справжню сутність УПЦ МП красномовно свідчить навіть один ось цей факт:
 
Священник Московского патриархата благословил террориста Гиркина. ФОТОфакт


До автора: не потрібно виправдовуватися. Абсолютно правильно, що говорите про церковну проблему. Шкода, правда, не вказуєте імен і прізвищ людей у Вашій історії. Хай би знали односельці, громада про кого йдеться!
випадковий прохожий
випадковий прохожий
31 декабря 2014 15:39
Шкода що ті телепнуті, які в житті не бачили нічого далі свого носа, не розуміють що благословили гіркіна (тут без помилки) на вбивство їх рідних та близьких людей!!!
Але як кажуть: " Поки півень в жопу не клюне..." Щиро всім бажаю щоб "не клював"!
irina
31 декабря 2014 16:29
Цитата: ВІктор

Про справжню сутність УПЦ МП красномовно свідчить навіть один ось цей факт:
 
Священник Московского патриархата благословил террориста Гиркина. ФОТОфакт
http://censor.net.ua/photo_news/294982/svyaschennik_moskovskogo_patriarhata_blag
oslovil_terrorista_girkina_fotofakthttp://censor.net.ua/photo_news/294982/svyasc
hennik_moskovskogo_patriarhata_blag
oslovil_terrorista_girkina_fotofaktДо автора: не потрібно виправдовуватися. Абсолютно правильно, що говорите про церковну проблему. Шкода, правда, не вказуєте імен і прізвищ людей у Вашій історії. Хай би знали односельці, громада про кого йдеться!
 

Дякую, Вікторе. Якби я мала розмову безпосередньо з героїнею сюжету, можна було б вказати прізвища. Історія написана із розповідей односельчан, а тому не пишу конкретно. 

Цитата: випадковий прохожий
Шкода що ті телепнуті, які в житті не бачили нічого далі свого носа, не розуміють що благословили гіркіна (тут без помилки) на вбивство їх рідних та близьких людей!!!
Але як кажуть: " Поки півень в жопу не клюне..." Щиро всім бажаю щоб "не клював"!

Дай, Боже, миру всім, але це дійсно гостра та актуальна тема.
Учасник АТО.
Учасник АТО.
9 января 2015 12:18
Невпутуйте будь ласка сюди церкву і Бога,церква тута непричому.Чи знаєте Ви що засоби масової інформації наше населення теж зомбують вони показують те що їм вигідно показати тому ці кадри на зсилці монтаж!!!Чому вони непоказують в яких умовах ми знаходимся на передовій,без води,їжа - просрочені  концерви, чому наш батальйон  керівництво послало не в обхід а через мінне поле на якому взірвався урал з нашими хлопцями і ще багато іншого,чому цього всього непоказують да тому що вигідно комусь щоб ми вмирали. Я сам прихожанин УПЦ і я захищаю Україну і всіх Вас,тому випадковий прохожий непотрібно обзивати мене телепнем,і насправді ви далі свого носа нічого небачили і дивіться,щоб вам вжопу півень неклюнув.Краще обзивали б путіна а не свою націю.             
Жителька м.Здолбунів
11 января 2015 17:44
Вельмишановний учасник АТО, в тому наборі слів, що Ви написали,дуже важко розібрати Вашу позицію, зрозуміло, що Ви були на сході України і проти Вас стояли війська російської регулярної армії (якщо Ви там були, то в цьому Вас переконувати не потрібно). Честь Вам і хвала!
 Що стосується церкви, то "путаєте" Ви, тому що до кінця не розумієте від кого Ви бороните Україну. Ви, навіть, не вказуєте,що захищаєте УПЦ Московського Патріархату в рідному селі! Звідки взялася загальна назва УПЦ? Прихожанка в коментарі вище також була з УПЦ! Так і кажіть УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ!!! А може стидно  собі признатися, кому належите? Чому Ви боїтеся назвати церкву відкрито,де Ви даєте пожертву? Усі Ваші прихожани стверджують,що ніякі кошти не йдуть в Москву, то чому Патріарх Кирил двома руками так тримається за церкви на Україні? Чому він сидів в перших рядах на щорічному звіті Путіна і так весело плескав в долоні при оголошенні найбільшого досягнення року - "наглого захоплення Криму"? Чому зараз в Криму насильно закривають УПЦ КП і конфісковують церковне майно? А після цього почався Донбас, де Ви воюєте!!! За що??? Чому Кирил, як істинний християнин, не зупинить Путіна? Невже він не бачить скільки пролито крові? Ця кров на його руках і відповідно на московській церкві у Вашому селі, бо вона благословляє сепаратистів проти яких Ви ж і воювали.
 
Народ,який поважає свою землю і себе повинен слухати слово Боже на рідній українській мові, а не так як пропонують московські отці. Мене радує те, що Рівненська область перша в Україні пробудилась і показала приклад всьому українському народу різницю між УПЦ КП і УПЦ МП і що Київська область масово це підтримала, Чернівецька область пробудилась, Тернопільська і т.п. і це вже не спинити!!!!
 
Хочеться Вам побажати, щоб Ви повернулися живі і здорові до своїх родин і нарешті зрозуміли за що воюєте!
 
СЛАВА УКРАЇНІ! І слава тим людям, які боряться за її НЕЗАЛЕЖНІСТЬ!
 
 
 
 
До автора: Дякую, що піднімає таку важливу і актуальну тему не тільки на рівні села, а й всієї України.
ОЛЯ
12 января 2015 18:55
Не можу бути байдужа до статті. яка розміщена на сайті. Признаюся, що не відвідувала жодні богослужіння і займала нейтральну позицію щодо церкви. Але ті події, що відбуваються в нашому селі і Україні заставили мене задуматись і звернутись до Бога! Закликаю всіх людей Глинська добре подумати перед тим, як йдете до церкви Московського Патріархату! Автор статті МОЛОДЕЦЬ!
москаль
москаль
12 января 2015 19:03
Я русский, родился на Украине, живу, родня, дети, работаю, плачу налоги с которых вы получаете пенсии. В вашем селе живут близкие и родные мне люди, я люблю Украину. Но я не могу понять, какую церковь (УПЦ МП) эти "прихожанки УПЦ" отстаивают и как люди могут ходить в церковь другого государства. В других странах есть тоже православное хрестианство, но у них нет Московского Патриархата! И почему русские попы не дают нам покоя? Я был в церкви, хотел услышать слово Божье на понятном языке, но старословянский доступен, наверное, только тем, кто его читает.
 
Люди, откройте глаза, ваши сыновья гибнут за независимость Украины, а вы поддерживаете врага Украины! Послушайте песню Пикардийской Терции под которую хоронят наших ребят по всей Украине! Может у вас проснется хоть маленькая искра того, вы украинцы! Все, что вы делаете в своей московской церкви идет только на руку русскому правительству! И то, что вы выгнали женщину из церкви знают уже в других областях и это ваш грех, как и кровь тех ребят, которые гибнут на востоке Украины
 
Простите, написал на русском!
Сильные эмоции!
Автор статьи написала правильно, но деликатно, на самом деле это очень важная проблема, которую надо поднимать, пока у нас нет второго "КРЫМА"
 
СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА НАЦІЇ! СЛАВА ГЕРОЯМ!
гуцул
13 января 2015 19:12
Я був у вашому селі і ваша московська церква це позор для всіх людей які там живуть.Для вас нема нічого святого, коли ви виганяєте людей з церкви!Ви зомбовані селяни і поклоняєтесь рускім попам і їм платите.
Андрій
Андрій
15 января 2015 00:56
Люди одумайтесь,неробіть дурниць неоскверняйте Дім Божий,хто підніме руку на церкву той підніме руку і на самого Бога,ми всі будем відповідати за свої гріхи не перед Україною не перед нашим керівництвом держави,чи Путіном,а перед самим Богом і тільки він буде судити нас на страшному суді за наші вчинки і наші гріхи.
  Храм Божий -це Святиня Господня.
"А я великою милістю Твоєю увійду в дім Твій поклонюся святому храму Твоєму у страху Твоєму" (Пс. 5,8) 
Люди схаменіться,краще прийдіть до церкви і моліться просячи у Бога миру на нашій землі,тому всіх вас прошу давайте краще обєднаємось в молитві а небудем воювати один з одним.
    Страшна звістка прийшла до нашого села. В зоні АТО перестало битися серце нашого односельчанина Палічука Руслана Степановича.Я дуже обурений тим що з 31 грудня на 1 січня в новорічну ніч наша молодь пила,гуляла і веселилась пускаючи салюти майже під хатою де ще лежав покійний Руслан.Немає ніякої поваги до покійного,він за нас життя віддав.А в вас,(звертаюся до молоді)ніякої крихти співчуття.  
ОКСАНА
15 января 2015 11:52
Пане Андрій! Ви написали цілком вірно про гуляння і салюти в Глинську. Ці люди дійсно не розуміють, що діється в нашій державі і не поважають їх героїв. Але скажіть, будь-ласка, як можна об"єднатися з Московською церквою, яка молиться за Кирила, а він підтримує Путіна, який вбиває наших хлопців??? І чому ви не вказуєте, що належите до церкви Московського Патріархату???Живете на українській землі, їсте українських хліб, а схиляєтесь до держави-агресора! Хочете об"єднатись, об"єднуйтесь! Служіть в рідній українській церкві! І не будьте тими, про кого писав Т.Г.Шевченко " Раби, підніжки,грязь Москви." ( Поема "І мертвим і живим").
 
 
СЛАВА УКРАЇНІ!
Андрій
Андрій
16 января 2015 15:06
    Пані Оксана я наголошую Вам що я написав щоб обєднатись вмолитві до Бога не до путіна і не до Кирила.Я з Ваших слів зрозумів що ви готові продати душу дияволові ніж покаятись і віддатись вмолитві повністю Богові,  У Вас на першому місті стоїть не Бог а незнати що,чи хто!!!  І будь ласка невказуйте мені що я живу на українській землі і їм український хліб,я на Україні народився,розмовляю українською,люблю Україну не менше ніж Ви  і як прийдеться то загину за неї,а Ви готові піти на війну і загинути за Україну?
   Зарез почалась мобілізація і чому люди масово нехочуть іти на війну відкуплюються,і всі говорять одне,що нема за кого воювати, оце наші такі патріоти??? А церква внас не російська а старословянська якщо ви це незнали,всі молитви і  єванглія написані на старословянській мові.Ми вмолитві за мир до Бога, обєднаємось! А Вам Бог суддя,не мені Вас судити.         
irina
16 января 2015 16:55
Андрію, Ви молода людина. В час, коли проходять бойові дії на Сході країни, в  нас усіх загострюється почуття патріотизму, так воно і має бути, ми доводимо, що ми справжні діти своєї держави. Але я, як мати, дивлюся на це трошки по-іншому і більш виважено. Не варто спішити сьогодні віддавати своє життя. Чи буде воно справді віддане за Україну? Чому так кажу? Проаналізуйте події. що творяться на державній політичній арені, зважте всі "за" і "проти". Я думаю, якщо справді настане така година, що будуть потрібні наші життя, то ми підемо всі, проти російської орди і проти тої, що нас гнобить в своїй державі. 
А ще країні потрібна мирна підтримка, тут, в своєму селі, вулиці і домівці. Зараз, як ніколи, ми маємо бути єдині. Берегти своє, українське, берегти життя, яке нам дали батьки і Господь. Повірте, Ви дуже потрібні своїй сім'ї, сьгодні крім Вас за неї не подбає ніхто.
Слава тим героям, котрі на передовій! Дай, Боже, щоб кожне життя було збережене.

ОДНОСЕЛЬЧАНКА
17 января 2015 16:56
Андрію ви неправі! Коментар на який ви віповідаїте написаний правильно! Ви хочете молитись на старословянській, то моліться і створюйте єдину помісну церкву КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ! Тоді ви дійсно докажете, що ви патріот, покищо ви захищаете тільки МОСКОВСЬКИЙ ПАТРІАРХАТ і не гарно прикриватись мобілізацією та війною в країні.

НОВИНА!!!!! В нашому селі появилась старослов"янська церква! Оце так кіно!!!! Є Київський Патріархат, Московський і ще буде Старовсав"янський! Що хоч придумаєте щоб задурити людям голови. СЛАВА УКРАЇНІ!!!!
Віктор
Віктор
23 января 2015 10:52
Можливо дещо протверезить палких прихильників церкви російських окупантів та Богослужінь російською інформація з відкритого листа 

доктора історичних наук Володимира Борщевича до православної громади села Глинськ Здолбунівського району на Рівненщині. 

Дорогі брати та сестри!

Мені стало відомо про дискусію, яка розгорнулася довкола мови Богослужінь у Вашому рідному храмі – Успіння Пресвятої Богородиці. Думаю, виникла вона через брак достовірної інформації з історії церкви. Зауважу, що богослужіння українською в Успенському храмі села відправляються вже понад 85 років. Більше того, історія храму тісно пов’язана з боротьбою громади Глинська за право ведення Служби Божої рідною, зрозумілою мовою, як того вимагає Святе Письмо. Богослужіння українською є законним правом вірян і відповідає усім церковним канонам православ’я. Громада також вправі вибрати собі ту церкву та того пастора, які розуміють її та шанують.

 

 

Сподіваюся, що наступний невеликий історичний екскурс додасть Вам, дорогі брати та сестри, впевненості та сил.

Питання мови богослужінь гостро зазвучало в Православній церкві тоді, коли масово зростала кількість громад серед народів світу і деякі церковні адміністратори, нехтуючи положеннями Святого Письма про зрозумілість мови в храмі, намагались їх утримати у своїй владі, нав’язуючи єврейську, грецьку чи латинську мови відправ. Таке примушування отримало пізніше назву триязичної єресі. Її прихильники заявляли, що правильно славити Бога можна лише цими трьома мовами.


Авторизация
Fatal error: [] operator not supported for strings in /home/helpse00/viriny.in.ua/www/index.php on line 305