Глинськ, 15 червня 2014 року… Село чекало цієї дати, як і кожен іменинник чекає свого Дня народження. Але життя вносить свої корективи… Так сталось і сьогодні: у зв’язку з тим, що в Україні відбулися трагічні події і оголошено день жалоби, програма святкування Дня села була змінена.
Отже, недільний ранок перейнявся смутою за загиблими вчорашнього дня, природа час від часу випускала скупу сльозу у вигляді дощу, тим самим нагадуючи усім, що сьогодні не час для пісень і танців. Але в Божому храмі завжди можна знайти спокій для душі и серця. А тому, я вирушила туди. До прихожан села Глинськ підчас служби, яку відправив отець Валерій, священик Української Православної Церкви Київського Патріархату, приєдналася начальник відділу культури і туризму Здолбунівської РДА Мазепа О.М. Згодом,у супроводі сільського голови Ольховця П.Л., прибули голова Здолбунівської РДА Бухало О.П. та його заступник Бондарчук В.М., голова Здолбунівської районної ради Тимощук В.О., депутат обласної ради Андріюк О.М., який пожертвував для нашого храму 1000 грн., за що прихожани йому щиро вдячні.
Подальша програма святкування зазнала змін. Організатори розпорядилися так, що мистецька програма була перенесена до «кращих часів», як повідомив сільський голова. А на площі біля сільської ради пройшли урочистості, де хвилиною мовчання пом’янули всіх полеглих за волю України. Слово взяв сільський голова Ольховець П.Л., який зазначив, що сьогоднішнє свято вийшло сумним, а громада Глинська буде сумувати разом з усією країною.
День села – це не просто момент урочистостей, це спогади про його «долю», яка не завжди була легкою, саме про історичні моменти Глинська розповіла вчитель історії місцевої школи Мислінчук А.О. Цікаво було слухати її розповідь, тому що кожен із нас відкрив для себе ще невідомі факти.
Святкування Дня села було сплановане заздалегідь, а тому організатори запросили відомих вихідців із нашого села і сьогодні громада гостинно зустрічала своїх земляків:
Литвинчука А.І. – кандидата історичних наук, професора, радника ректора РДГУ. Заслуженого працівника культури України, Відмінника освіти України. Він згадав босоноге дитинство і рідну школу, вчителів, які дали йому путівку у життя.
Музичука А. С. – поета, публіциста, кіносценариста, заслуженого журналіста України. Пан Аркадій зворушив присутніх власним віршем «Наш Глинськ».
Пилипчука В. М. – «український політик, науковець. Народний депутат України І-ІІ скликань. Кавалер ордену «За заслуги» ІІ-ІІІ ступенів. Академік Академії економічних наук України, професор», – так про нашого земляка пише Вікіпедія. Володимир Мефодійович в часи ранньої юності покинув наше село, але пам’ятає його завжди і в разі потреби допомагає односельчанам.
І це далеко не всі земляки, які згадали сьогодні звідки вони родом, покинули свої нагальні справи і приїхали в гості до іменинника-Глинська. Виступаючі згадували свої молоді роки, друзів, школу, про те, як пасли разом корів і грали у футбол.
… Вітер по селу розносив слова молитви, яку виконали дівчатка нашої школи. Вона була за Україну, за нашу неньку, а значить і за нас, за наше село…
Звичайно, не обійшлося без подарунків. А який же День народження без них? Від Здолбунівської РДА та районої ради громада Глинська отримала в подарунок ікону. Як зазначив у своєму виступі голова районної ради Василь Тимощук, ця ікона повинна оберігати наше село від усього злого.
Пан Андріюк потішив своїм подарунком наймолодших глинян – для дитячого садочка «Сонечко» він передав новий телевізор.
Картина передана працівниками культури теж прикрасить одну з державних установ села Глинськ.
Урочистості, які відбувалися в селі, проходили біля каменю, тобто пам’ятного знака, що був поставлений біля сільської ради на честь 530-ї річниці заснування села Глинськ. На ньому прикріплена плита, на якій зроблено наступний надпис:
«ДАНИЙ ПАМ’ЯТНИЙ ЗНАК ВСТАНОВЛЕНО ДО 530 РІЧЧЯ ЗАСНУВАННЯ СЕЛА ГЛИНСЬК 1484 РОКУ
ВСТАНОВЛЕННЯ ПАМ’ЯТНОГО ЗНАКУ ПРОВЕДЕНО ЗА ІННІЦІАТИВИ І СПРИЯННЯ ГЛИНСЬКОГО СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ
ОЛЬХОВЦЯ ПЕТРА ЛЕОНТІЙОВИЧА
8 ЧЕРВНЯ 2014 РОКУ»
Отець Валерій та хор Української Православної Церкви Київського Патріархату здійснили освячення вищезазначеного знаку.
…І знову над селом лунала молитва, вона була щирою, чистою. Хочеться вірити, що Господь почує її і пошле нам, нашому селу, нашій країні мир і спокій.