“Рідніш нема мені”…

Ступаю по сільській засніженій землі,

Колядку чути з хати і до хати 

Село моє, рідніш нема мені, 

Як той куток, де народила мати.

 

Тут, у Здолбунівському районі на Рівненщині розкинулось мальовниче село Глинськ. Воно багате своєю історією, працьовитими людьми, природою і неповторними краєвидами… Якщо Вас доля повернула до Глинська, якщо Ви відчули гостинність господарів цього села, їхню щирість, то хочеться сюди повертатись ще і ще.

В нашому селі гармонійно поєднується сьогодення і минувшина. В’їхавши у село, в очі кидаються куполи Свято-Успенського храму, який має давню історію. А ще село має давній спогад про чеха пана Шмоліка, який у нас побудував пивоварний завод на стіні його було написано: «Первый чешский в России паровой пивоваренный завод». Також Глинськ у 1873 році почув гул першого поїзда, який прослідував через його територію.

Я навела тільки декілька історичних фактів про життя моєї маленької батьківщини. Детально життя Глинська описане в історико-краєзнавчому нарисі «Історична розвідка давнього, пізнішого і недалекого минулого села Глинськ», автор якого є наш земляк, на жаль уже покійний, Леонід Мазурець.

Сучасне село теж живе своїм життям. На території сільської ради працюють заклади освіти: дитячий садочок «Сонечко» і загальноосвітня школа, Будинок культури,сільська амбулаторія, магазини тощо.

Живе, радіє і розвивається село Глинськ. Завітайте до нас!

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!