Коронавірус в Рівненській області 15.04.2020.

Голова Рівненської ОДА повідомляє:

Станом на вечір 15 квітня на Рівненщині підтверджено 20 нових випадків захворювання на COVID-19.

Це:
– 11 мешканців Рівного;
– 4 з Рівненського району (села: Обарів, Гориньград, Колоденка, смт Квасилів);
– 1 з міста Здолбунів;
– 3 з міста Сарни;
– 1 з Гощанського району (село Дорогобуж).

Вік хворих від 17 до 74 років.

Таким чином, на Рівненщині зареєстровано 204 випадки захворювання на COVID-19. З них сім летальних, восьмеро уже одужали.

Наразі на перевірці в Рівненському обласному лабораторному центрі близько 100 ПЛР-тестів. Результати, традиційно, повідомлю вранці.

❗️Окрему увагу хочу приділити питанню, яке виникло довкола ситуації із COVID-19 в Рівненській обласній лікарні та, зокрема, дружини померлого працівника цього медзакладу.

ПЛР-тести жінці проводили двічі. 13 квітня – обласний лабораторний центр. 14 квітня – обласний центр громадського здоров’я. Їх результати – негативні. Вони підтвердили, що коронавірусу в організмі жінки немає. Крім того, біологічний зразок направлений в столичну референс-лабораторію ЦГЗ для контролю якості проведених досліджень.

Що стосується обласної лікарні. На сьогодні там 32 медичних працівника, яким підтверджено діагноз “Коронавірус”. Це найбільша кількість інфікованих серед працівників усіх медзакладів Рівненщини.

❗️Ще вчора я підписав розпорядження, яким доручив:
🔸забезпечити посилення карантинних заходів у Рівненській обласній клінічній лікарні;
🔸утворити робочу групу із аналiзу захворювaностi та смертностi серед медичних працівників, до складу якої залучити анестезioлога, пульмонолога, терапевта, епідеміолога, інфекціоніста та незалежних експертів;
🔸здійснити аналіз складу хворих, які знаходилися в терапевтичному та пульмонологiчному вiддiленнях закладу протягом останнiх 2-х тижнів та аналiз медичних карт стацioнарних хворих, що знаходилися у відділенні інтенсивної терапії протягом цього ж періоду;
🔸забезпечити обстеження медичних працiвникiв закладу методом ПЛР-тестування;
🔸осiб, що мали контакт з померлим та хворими медичними працiвниками, вiдправити в самоiзоляцiю пiд підпис;
🔸до контролю за виконанням режиму самоiзоляцiї залучити працiвникiв правоохоронних органiв.

❗️Щодо інформування про ситуацію із COVID-19 в регіоні.

Рівненська ОДА щодня проводить онлайн брифінги, де журналісти та мешканці області отримують відповіді на всі питання щодо протидії COVID-19. Я особисто інформую про стан боротьби із коронавірусом та епідситуацію щодня – вранці та ввечері.

Вчора на брифінгу, питанням дружини померлого працівника обласної лікарні та перевірці медиків на коронавірус було приділено левову частку часу. Дано відповіді на всі численні запитання, що надіслали журналісти. Проте, сьогодні продовжується розповсюдження недостовірної інформації, фейків та чуток.

У черговий раз прошу журналістів та окремих народних депутатів України від Рівненщини використовувати інформацію виключно з офіційних джерел. Такі дані Цілодобовий оперативний штаб протидії коронавірусу та я особисто надаємо тричі на добу. Також офіційну інформацію стосовно ситуації із COVID-19 в регіоні розміщує Рівненський обласний лабораторний центр.

✔️Звертаюся до депутатів Верховної Ради України від нашого регіону. Розумію вашу стурбованість за своїх виборців та свої виборчі округи. Але! Прошу не піддаватися вигадкам із соцмереж, не користуватися недостовірними даними та неперевіреними фактами! Натомість, активніше включатися в роботу оперативних штабів в районах, куди входять ваші виборчі округи.

✔️Постами у фейсбуці, з неперевірними фактами, що сіють паніку, коронавірус не подолати!

✔️Громадян закликаю зберігати спокій та дотримуватися правил карантину.

Тільки разом ми зможемо здолати цього невидимого ворога❗️

Кожен з нас може допомагати долати пандемію дотриманням карантинних вимог, дисципліною, увагою до свого здоров’я та здоров’я оточуючих❗️

Витримки нам і терпіння. Все буде добре❗️

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:

Залишити коментар

Будь ласка, авторизуйтесь щоб додати коментар.
avatar
  Підписатись на коментарі  
Повідомлення про
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!