Сьогодні Верховна Рада ухвалила в цілому закон (проект №3275), що вніс зміни до Цивільного кодексу, що стосується підприємців. Отже, Верховна Рада звільнила фактично усіх орендарів від плати за орендоване майно, якщо виникли обставини, за які наймачі не відповідають.
Згідно з п.14 «Прикінцеві та перехідні положення» ЦК, «з моменту установлення карантину, введеного постановою Кабінету Міністрів «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 року №211 (з наступними змінами і доповненнями) і до його завершення в установленому законом порядку наймач звільняється від плати за користування майном відповідно до ч.6 ст.762 ЦК.
При цьому закон не містить жодних додаткових умов чи обмежень. Закон не визначає, що порядок застосування цієї норми має затвердити Кабінет Міністрів. Але є думка експертів, які кажуть, що орендарі матимуть проблеми, тому, що їм потрібно буде довести той факт, що вони не могли використовувати орендоване майно. І інша сторона медалі: не визначений порядок щодо компенсації орендодавцям витрат на утримання даного майна.
Якось одною рукою дали, але може бути, що інша рука забере. НЄ?
Крім того, були внесені зміни до деяких законодавчих актів, які спрямовані на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням COVID – 2019.
Проект передбачає збільшення лімітів для ФОПів:
- для 1-ої групи з 0,3 млн до 1 млн грн.;
- для 2-ої групи – з 1,5 мільйонів до 5 мільйонів;
- для 3-ої групи – з 5 мільйонів до 7 мільйонів.
Зауважу, що про підвищення лімітів уже голосували у січні 2020 року, та Закон (проект № 1210) Президент ще не підписав. Може забув? НЄ?