Життя без цівілізації

Відрізані від світу і цивілізації, в своєму просторі і своєму часі – ці люди не знають що таке інтернет і телевізор, не знають як далеко сягнув людський розум. До цих пір вони вважають, що найкраще життя для них це ізоляція, далеко від людей.

Альпіністи випадково зустріли цю турецьку родину, коли здійснювали сходження на гору. До цього часу ніхто не знав про їхній будиночок, розташований в затишному місці і зроблений з каменю. Господарі цього помешкання захвилювалися, коли побачили незнайомців, вони пробували ховатися від неочікуваних гостей. Альпіністи теж були спантеличені і здивовані побаченим. Все ж таки, знайомство відбулося, правда, не відразу і всі почули цікаву розповідь.

Уже цілих три сотні років будинок належить цій родині. Із них вісімдесят останніх років все покоління не залишає цієї оселі. Тридцять років тому п’ятеро з десяти дітей покинули рідний дім і не мали з батьками ніякого зв’язку, всі інші діти живуть в цьому будинку. Гора і будинок – це все, що вони бачили у своєму житті. Найближча цивілізація для родини – село, до якого потрібно іти пішки цілу добу. Інколи жителі «кам’яної хатки» виходять у «світ», коли ім. потрібно виміняти м’ясо, шерсть, одяг, взуття.

Господарство родина веде натуральне, тримають корову та овець, бігають кури. Для свого харчування вони мають яйця, м’ясо, для інших потреб мають шерсть, яку виносять на обмін. Ці люди ніколи не навчалися в школі, вони не мають поняття про те, як живе цивілізоване людство. Правда, декілька років тому вони зуміли виміняти собі сонячну батарею.

Ця турецька сім’я в руках не тримала грошей, там немає у них електрики, воду для своїх потреб приносять з річки, що тече в декількох кілометрах від житла, а взимку розтоплюють сніг.

Альпіністи, коли роздивилися умови проживання родини, були дуже здивовані, вони поширили інформацію про знахідку і вона дійшла до влади. Влада почала шукати дітей, які давно покинули свій дім, шукали їхніх родичів. Коли знайдена родина навідалася в рідну оселю, щоб побачити своїх сестер і братів, то було дуже помітно, що тепер між ними велика різниця у рівні розвитку. Мешканці гір надто поступалися у своїх знаннях і вміннях тим, що пішли з дому давно.

Крім того, родичі посприяли в оформленні офіційної грошової допомоги старшим членам родини. Тепер вони зможуть не тільки вимінювати, але й купити для себе необхідні речі. Але тотальні зміни в житті і побуті цих людей не відбулися. Вони звикли до умов свого життя і не мають наміру змінити своє місце проживання.

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!