Будемо чаювати смачно і якісно

Чи багато нам відомо про чай? Звичайний напій, який сьогодні можна купити в кожній крамниці. Чорний чи зелений – це вже, що кому до смаку. Ароматизований чи з натуральним смаком, фруктовий чи трав’яний, різне фасування і виробники – вибір за нами.

Цей напій вже дуже давно відіграє важливу роль не тільки на нашому столі, а й у світовій торгівлі. У Сирії, наприклад, колись сушили чайне листя, потім робили з нього брикети і використовували їх як валюту. Торговці радо міняли брикети якісного чаю на дорогі тканини, солодощі, прянощі. У всі часи люди цьому напою присвоювали цілющі властивості, використовували його не тільки для споживання, але й для косметичних цілей.

Коли ми заваримо собі чашечку гарячого і смачного напою, то будемо вже знати що:

  • Більше трьох мільйонів тонн чаю щороку вирощують у світі, а люди щодня купляють майже три мільярди чашок ароматного чаю. (І як вони ті чашки рахували? Добре, добре… Ми віримо) ).
  • Китайська легенда каже, що перший чай спробував імператор Шен Нонг в 2737 році до н.е. Він подорожував і попросив, щоб слуги закип’ятили йому воду. Щоб очистити посудину, слуги користувалися листям чаю, випадково декілька листочків там залишилися. Імператор спробував напій і був вражений його смаком! Пізніше напій став національною гордістю Китаю. (Нуу… можна було б сьорбнути з тим імператором… Але…)
  • На перших порах чай використовувався тільки у лікувальних цілях, тому що він мав яскраво виражений тонізуючий ефект.
  • Так слалося, що колись майже весь чай вирощувався тільки у Китаї, Великобританія ж виступала як основний його експортер. Коли у британців стала проблема щодо монополії Китаю, то вони почали шукати території, на яких теж можна вирощувати чайні плантації. Таким чином чайні поля появилися в Африці, Індії. І на день сьогоднішній ці місця залишаються основними виробниками чаю.
  • 29% від усього чаю, який вирощений у світі, сьогодні постачає Китай – основний експортер чаю, Індія – друге місце. Можливо, це дивно, але найбільшими виробниками чаю є Іран, Туреччина, В’єтнам та Аргентина.
  • Попри упереджену думку Великобританія не основний споживач чаю. Марокко, Ірландія, ОАЕ – рекордсмени у споживанні чаю на одну душу населення.
  • У наших крамницях ми можемо побачити різноманіття чаїв. Часто це може бути не справжній чай, а суміш трав. Справжній робиться з листочків, які зібрані з однакових чайних кущів. Для того, щоб ми могли для себе обрати різні типи чаю: Чорний чи зелений, листя перед упакуванням по-різному обробляють.
  • Щоб отримати чорний чай, зібране листя піддають ферментації, окисленню. Після цього листя темніє і в нього появляється смак і аромат чаю. Щоб зберегти в чаєві більше вітамінів, його листя пропарюють, після чого ми отримуємо чай зелений.
  • Доведено, що найбільш популярним чаєм в світі є чорний, це становить 75%. Китайці чорний чай називають червоним. (Таке я прочитала. Коли ми там були, то купували чай, але без перекладу було важко зрозуміти, який тобі пропонують. Приємним було те, що нам продавець гарно посміхалася і дві пачки чаю подарувала. ) )
  • Чай використовують не тільки для того, щоб посмакувати, а й в медицині, за його допомогою можна пофарбувати тканину, замаринувати рибу чи м’ясо, використати як добриво та застосувати в косметології.
  • Шанувальники чаю, які люблять пити його з молоком, можливо, не знають, що їхня звичка народилася дуже давно. Колись, перед тим як пити чай, у чашку із фарфору наливали молоко. Воно захищало фарфор, який був тонким і крихким. Сьогодні з такого фарфору мало хто вже п’є чай, але такий рецепт його приготування залишився.

Незавжди ми на своїх прилавках зможемо знайти чай, ціна якого відповідає якості. Іноді суміш трав псує наш напій, а так хочеться, щоб із зварника парував чайочок із оригінальним запахом, справжнім, нічим не зіпсованим.

Незабаром і у нашому волинському регіоні можна буде придбати справжні китайські чаї. Так нам на своїй сторінці Все Буде Чай повідомили справжні поціновувачі чаю, які вже декілька років проживають у Китаї Yasya Ramska та Max Royko, їхній колега з Луцька Олександр Клос.

Інформацію використала із сторінок ФБ без дозволу господарів, але з повагою до них. Хай збуваються Ваші задуми та ідеї, молоді і цікаві люди.

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!