Наслідки “листів щастя”

Сьогодні хочу написати про те, що ми робимо, коли під час свят відправляємо привітання один одному.

Мова іде не про текст, який ми пишемо самі і бажаємо здоров’я, не про картинку, яку самі створили, а мова йде про ті готові відеопривітання, що присилають нам, а ми їх пересилаємо далі. Привітання отримали, відкрили, подивилися і швиденько відправили його дальше у світ інтернету для своїх добре (і не дуже) знайомих друзів. Душа від цього радіє, але насправді, не знаючи добре роботи програмного забезпечення та в силу того, що не всі мають обізнаність з роботою комп’ютера, ми для своїх друзів підкладаємо маленьку «свинку». )

Які ми маємо наслідки?

Зазвичай ми відсилаємо привітання на телефоні. Служба Viber та Facebook допомагають нам в цьому, та коли ми отримали відео або картинку, то на тип файлу ніхто уваги не звертає. Його ж назва має таку кінцівку Z, ZIP, EXE, BAT, а це означає, що за рахунок того, що цей файл відкриється і покаже нам свій зміст, на наш телефон добавиться купа всякого непотрібу. А це може бути реклама, від якої не можна позбавитися, різні програми, які можуть відслідковувати паролі від банківських карток та паролі від інших наших інтернет-майданчиків і соціальних мереж.

Дуже часто ми з Вами бачимо в соціальних мережах поширення пірамід на зразок: «листів щастя», які просять поширити надцять раз і тоді все в тебе буде в шоколаді. Або тиснуть на наше співчуття і просять поширити інформацію про порятунок людини, дитини, собаки чи кота. Порятунок  в тому, що ми маємо поширити цю інформацію, тоді на рахунок хворого впаде гривня. Або розсилання ікон, які приносять щастя при їх поширенні. Так утворюється піраміда, яка росте дуже і дуже швидко, наприклад, ми відправляємо п’ятьом друзям, ті в свою чергу ще відправили і так будуємо піраміду.

Для кого це потрібно?

По такій методиці працюють спамери, злодії, рекламщики, всі, хто зацікавлений в наших даних: геодезичні дані, телефонні номери, назви облікових записів. Ми самі здаємо аккаунти своїх друзів, вони здають наші, а зловмисники їх використають в своїх цілях. А потім ми сердимося, що нам приходять різні пропозиції, непотрібна реклама, опитування, повідомляють про виграш машини, дзвінки з банку про заблокований рахунок і про викуп дитини, бо вона в міліції. І звідки у них наші номери телефонів? З пірамід.

Пишіть привітання власноруч, не годуйте аферистів, що просять гроші на лікування, допоможіть тим, кого добре знаєте, або жертвуйте тільки для перевірених благодійних фондів.

З власного досвіду: мала таку ситуацію, коли не сиджу за монітором, мишка виключена,  а курсор сам бігає по монітору, відкриває сторінки, заходить на елктронку, одним словом, господарює у моєму комп’ютері. Є такі хакери. Не попадаймося. )

Попередьте своїх друзів.

 

 

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!