Равлики ))

Вони одні з найдавніших жителів планети, їхні предки родом із тропіків Бразилії, Занзібару, Куби, але вони вам про ці краї нічого не розкажуть. А якщо ви їх налякаєте, то заховаються у свою хатинку. Вони – равлики. Ніколи на них не звертала уваги, але сьогодні натрапила на цілу колонію цих створінь.

Про них пишуть багато цікавих фактів, зокрема те, що вони адаптуються до будь-якого середовища, мало їдять. Вчені кажуть, що вони набагато розумніші, ніж ми про них думаємо, тому що мозок у них складається із чотирьох секцій і вони можуть думати. Ці створіння в основному пересуваються шляхом повільного ковзання на підошві ноги, при цьому пересування здійснюється хвилями скорочення, пробігають ззаду наперед по підошві.

Майже у всіх видів равликів панцир закручується вправо, тобто за годинниковою стрілкою. Але іноді, дуже рідко, бувають лівозакрученні раковини. Живуть ці милі створіння невеликими групами. Коли стає прохолодно, в основному це вночі, вони виповзають зі своїх схованок для годівлі. Равлики не здатні жувати, вони перетирають їжу своїми 25 тисячами зубами, які розташовані у вигляді терки. Їдять вони все: маленьких личинок, траву, листя, черв’яків. Розшукують їжу на дотик, своїми ріжками-щупальцями. Виявляється, що ці милі маленькі створіння володіють неймовірною силою: вони можуть нести в 10 разів більше речей, ніж їх власна вага. Віднедавна вчені починають використовувати равлика в якості донора нервової тканини для лікування мозку. Уже навіть є результати подібної терапії у щурів.

Ніколи не звертала уваги на ці створіння, крім того, що їх вирощують на фермах і застосовують в косметології, більше нічого не знала. Але найбільший шок отримала від того, що сусід моїх дітей, сам родом із Франції, ходить збирає ці равлики і готує вдома. Якось вони мені в природі більше подобаються… )))

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!