Високосний рік

Сьогодні 29 лютого. З чим асоціюється ця дата? Так, з високосним роком! Чи не привід згадати, чому так відбувається?

Наш поважний дядько Google сьогодні презентував дудл*, який присвятив року високосному. 29 – ця цифра розташована у центрі дудла, а з боків, відповідно, цифра 28 і 1. Ця картинка від Google уособлює те, що лютий має 29 днів і таке буває тільки один раз за чотири роки.

366 днів у році – це високосний рік. На одну добу він випереджає звичайний рік. Чому? Тому, що Земля обертається навколо Сонця і 365 днів ій замало, щоб зробити повний оберт, їй потрібно трішки більше. Ось це «трішки» за чотири роки сумується, і в результаті ми маємо ще одну повноцінну добу. І додали її в лютому двадцять дев’ятим днем і назвали його в пам’ять Івана Кас’яна Римлянина. День цей в народі з давних давен називають самим нещасливим.

За легендою кажуть, що Кас’ян був дуже ледачою людиною. Коли в селянина застряг віз, то цей чоловік відмовився надати йому допомогу, а Бог, побачивши це, вирішив покарати Кас’яна. Він зробив так, що люди згадують Кас’яна тільки один раз в чотири роки ще й в ту пору, коли в їхнє життя прийде якесь нещастя. А тому, й донині в людей залишилася асоціація високосного року з чимось недобрим.

 

Дудл* – тематичний малюнок Google. Тематика їх досить велика. І час від часу Google їх презентує з нагоди якогось свята, події, незвичного дня.

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!