Цукор. Друг чи ворог?

Цукор прийнято вважати шкідливим продуктом. Чому склалася така думка? Дійсно: друг він чи ворог?

Натуральний цукор, що входить до складу овочів, фруктів і інших продуктів, постачає організм найціннішим джерелом енергії – глюкозою. Проте в процесі отримання цукру з цукрового буряка і цукрової тростини цінні поживні елементи, необхідні для нормального обміну речовин (білки, вітаміни і мінерали), губляться, перетворюючись на продукт, що включає практично одну сахарозу – вона становить 99,75%.

Якщо людина вживає багато цукру, солодких кондитерських виробів і безалкогольних напоїв типу лимонаду і кока-коли, його організм страждає від нестачі мінеральних речовин. Це призводить до швидкого в’янення тканин, пригнічення секреції шлункового соку і запорів, створює схильність до інфекцій і хронічних хвороб.

Цукор також є одним з основних факторів, що викликають зубний карієс: при його взаємодії зі слиною в роті утворюється кислота, в якій швидко з’являються хвороботворні бактерії, руйнують зубну емаль.

Водночас цукор, що входять до складу фруктів і овочів (фруктоза, мальтоза та ін.), корисний навіть у великих кількостях. У натуральних продуктах цукор завжди з’єднаний з вітамінами і мінералами: залізом, фосфором, калієм, кальцієм, магнієм.

Наприклад, при виноградній дієті людина з’їдає 3 кг винограду за 3 дні (це близько 500 г цукру), але в його сечі цукор не з’являється. А від 250 г ягідного варення, в якому цукру в 3 рази менше, але він очищений і позбавлений корисних речовин – виявляється.

У фініках цукор міститься у вигляді декстрози, яка легко засвоюється в кишечнику без додаткової переробки шлунком.

У пророслих зернах пшениці та ячменю міститься дисахарид мальтоза, яка завдяки містяться в зернах мінералах і вітамінах добре засвоюється організмом, особливо дитячим. Мальтоза покращує діяльність шлунково-кишкового тракту, тому вона необхідна тим, хто страждає захворюваннями шлунка та кишечника.

Але є у цукру і позитивні сторони. Цукор – це харчування для мозку. Нейрони головного мозку одержують енергію тільки з глюкози, тобто з цукру. Лобові частки мозку керують всією психічною діяльністю людини. Вони дуже різко реагують на зниження рівня цукру в крові. Найчастіше у людини плутається свідомість.

Коли рівень цукру в крові знижується, мозок подає сигнал, що «голодний», і вимагає вуглеводів, щоб його функції не порушилися. Як тільки в кров надходить глюкоза, сигнал про голод припиняється.

Також варто відзначити, що глюкоза – найдоступніший енергетичний матеріал для скорочення м’язів. М’язи отримую енергію, починають працювати, і ми здатні пересуватися. Первісним людям ця енергія була життєво необхідна, коли треба наздогнати здобич або втекти від хижака.

Таким чином, найкраще споживати натуральний цукор, що міститься у фруктах, овочах, проростках, меді та інших продуктах, а рафінований цукор по можливості виключити з раціону, так само як солодощі та кондитерські вироби.

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!