Сьогодні розказувала дітям, що пити березовий сік корисно. Думаєте переконала? Ну, трохи скептично на мене дивилися.) Добре, зберу я всі переваги цього напою і СМАЧНОГО нам усім!
Чим корисний березовий сік?
- Так, він за смаком дуже схожий на воду, ту, що тече в наших трубах, але вода не має вітамінів, органічних кислот, ферментів, мікроелементів, які заявили про свою присутність у сокові берези. )
- Звичайна вода не позбавить нас весняного авітамінозу. ) А ми будемо пити три тижні по три склянки вдень соку (це мінімум) і той самий авітаміноз піде геть.
- Якщо звичайна вода частково нормалізує метаболічні процеси в організмі, то … сік березовий зробить це значно швидше: непотрібне буде виведено, а кров насититься елементами, які будуть нам корисними. Також прискорюються процеси очищення крові після хвороб і застосування лікарських препаратів.
- Кажуть, що вода камінь точить, але це не про камінці ниркові. ) Тут березовий сік має значні переваги: бувають випадки, що він може розчинити камінці у порожнині сечового міхура та нирках.
- Якщо болять суглоби, то звичайна водичка може їх тільки помити. ) А наш сік при неполадках у суглобах може теж надати допомогу. При вуграх сік п’ємо та протираємо обличчя. Хронічний нежить, проблеми з органами дихання, ангіна, бронхіт, пневмонія – сік берези Вам в допомогу.
- Якщо ви бажаєте скинути зайву вагу, то добре пити водичку, але сік теж можна, тому, що не зважаючи на те, що він солодкуватий, калорійність в нього мінімальна. Виразка шлунка або гастрит не будуть перепоною для того, щоб вживати березовий сік, він сприяє зменшенню цих хвороб. Ваш імунітет піде догори. )
- Звичайно наша водичка з крану нам допомагає завжди в косметичних цілях, а сік з берези це зробить краще: відновить пошкоджене волосся, зробить його м’якеньким, а шкіра буде вдячна за тонізуючі і очищаючі маски.
Чи принесе шкоду березовий сік?
- Цей сік має статус найменш шкідливого із списку всіх соків. Якщо людина має алергічну реакцію на нього, тоді вживання його не бажане.
Як вживати березовий сік?
- Сік має бути свіжим, при умові, що Ви самі його збирали або, якщо брали в когось, то ці люди гарантують Вам його якість. Березовий сік капає протягом двох-трьох тижнів, тому його рекомендують пити для профілактики у великих обсягах. Якщо Ви маєте добре самопочуття, то три літри в день не буде багато для Вас.
- Маленьким діткам дають цей сік, починаючи з одного року. Починати можна з чайної ложечки, а потім поступово збільшувати, якщо він не дуже солодкий, то можна з часом замінити воду.
- Якщо сік зберігався у холодильнику більше двох-трьох діб, то вживати його не рекомендують. В такому випадку з нього може зробити квас. А найбільшу цінність має той продукт, що був зібраний не раніше ніж три-чотири години назад.
- Якщо Ви вирішили застосувати сік берези для догляду за волоссям, то розведіть його навпіл з водичкою, таким розчином можна обполіскувати волосся, можна додавати до шампуню. Це позбавить шкіру голови від лупи, поліпшить стан волосяного покриву.
- Чудова процедура для Вашої шкіри – це заморожування соку у формочках і щодня протирати ним шкіру, додавати до масок. Сік в замороженому вигляді зберігає свої властивості, тому його можна використовувати ще довгий час.
Ось такі переваги цього весняного напою. Весна дарує здоров’я, молодість, красу своїм березовим даром. Чи не так, скептики? )