Чи захворіє людина на COVID-19, якщо її вкусить комар, який перед тим напився крові у зараженої вірусом людини? Недавно Всесвітня організація охорони здоров’я через свою пресслужбу заявила, що комахи вірус не переносять.
Вчені не мають фактів, які свідчили б про зараження людини коронавірусом через укус комах або контакт з ними. На їхню думку, щоб заразити людину, потрібен контакт часточок аерозолю, який утворюється при кашлі, зі слизовими оболонками людини. Медики за весь час пандемії не зафіксували жодного випадку зараження людини через контакт з мухою, яка до того контактувала з хворим COVID-19, – пояснили в ВООЗ.
Укус комара теж не може стати джерелом зараження COVID-19. Це підтверджують спостереження за “поведінкою” вірусу по всій планеті. Він – респіраторний, тобто потрапляє в організм через повітря, осідає на слизових оболонках і затим “поселяється” у клітинах органів дихання людини і дихальних шляхів, – кажуть медики.
У крові навіть тяжкохворих людей коронавірусу майже немає, тому кров “є досить безпечною рідиною”, – заявив український вірусолог Борис Донський. За його словами, слід зважати також на те, що кліщі, мухи й комарі живуть дуже недовго. Тож навіть якби у комара чи кліща і потрапив коронавірус, комаха просто не дожила би до полювання на наступну людину – через свій короткий вік.
Крім того, комахи не хворіють жодним з відомих коронавірусів. Через це родина коронавірусів комахами не передається взагалі.
Щоб заразити вірусом людину, комаха сама має захворіти на цей вірус – тобто вірус має розмножуватися в організмі комахи. Комарі хворіють на вірус Зіка чи малярію – і заражають людей. Так само кліщ може захворіти на вірусний енцефаліт – і передати його людині. А з коронавірусами це неможливо, вони в організмі комах розмножуватися не можуть, – пояснюють вчені.