Гарне волосся – це справжнє багатство для жінки. А щоб волосся було красивим, воно в першу чергу повинно бути чистими! І французи не дарма кажуть: «Якщо ви погано виглядаєте, то помийте голову ! » Це дійсно так, адже жінка з чистим, пишним волоссям не може виглядати не красиво.
Але як правильно мити волосся? І як часто можна його мити?
Багато людей вважають, що часто мити голову – це шкідливо. Але невже приємніше ходити з брудними, засаленими волоссям?
Насправді, мити волосся можна через день або навіть щодня, якщо воно того вимагає. Але головна умова – ви повинні використовувати м’які миючі засоби.
До миття волосся потрібно ставитися правильно і серйозно. Багато хто при митті волосся робить багато помилок: підбирають неправильно шампунь , погано обполіскують волосся, сильно його труть або навіть смикають. Таке миття дуже шкідливе!
Пам’ятайте, що волоссю на відміну від шкіри, не можна повернути втрачені властивості, можна лише дочекатися коли воно знову виросте . А щоб воно повністю замінилося, повинен пройти не один рік, а за цей період ви будете мити голову близько 250 – 600 разів і більше. Тому, навчіться мити волосся правильно!
Кілька порад, як правильно мити волосся
Перед тим, як мити волосся, спочатку ретельно його розчешіть. Так ви поліпшите кровообіг і видалите за допомогою щітки лупу, бруд і засоби для укладання волосся. Також, ваше волосся при митті не буде сильно плутатися .
Зробіть невеликий масаж шкіри голови, втираючи в неї олійку ( реп’яхову, рицинова, лляну або конопляну ), розподіліть масло також по всій довжині волосся.
Мийте волосся не дуже гарячою водою, приблизно 50-55 градусів. Така вода буде добре розчиняти шкірне сало, видалить бруд і посприяє поліпшенню кровообігу шкіри голови. А занадто гаряча вода погано діє на волосся, вилуговує його і активізує сальні залози. Після того, як ви помиєте волосся, буде корисно обполоснути їх холодною водою. Це додасть йому блиску і поліпшить кровопостачання.
Використовуйте шампунь, який підходить саме до вашого волосся. Якщо у вас воно сухе, а ви використовуєте шампунь для жирного, то ваше волосся стане ще сухішим і буде ламатися.
Не лийте шампунь прямо на волосся. Налийте трохи на долоньки, розітріть і легенько потріть по волоссю, починаючи від потилиці. Не потрібно наносити багато миючого засобу, достатньо кількох крапель, тим більше якщо ви миєте волосся через день або щодня.
Мити голову слід масажними круговими рухами кінчиками пальців, але не нігтями!
Ретельно обполіскуйте волосся. Основним правилом є – обполіскувати волосся в три рази довше, ніж мити їх шампунем. Залишки шампуню волосся роблять клейкими і матовими, а тому воно швидко забруднюється . Прополіскуйте доти, поки волосся під вашими пальцями не почне скрипіти , тоді можна бути впевненим, що піни в ньому не залишилося.
По можливості використовуйте кондиціонер або бальзам. Після миття нанесіть його на волосся по всій довжині і тримайте стільки, як зазначено в інструкції. Після цього промийте прохолодною водою.
Після миття волосся слід сушити дуже м’яко і дбайливо, оскільки в мокрому стані воно набухає і стає дуже чутливим. Воно може легко плутатися і ламатися.
Користуйтеся при сушінні волосся тільки свіжим рушником, так як перенесення бактерій на волосся з рушники може призвести до появи лупи. Витирайте його дуже акуратно. А найкраще волосся дбайливо віджати і замотати голову в рушник для вбирання вологи. Після цього не слід відразу розчісуватися, дайте волоссю трохи підсохнути. Сушіть його природним способом а не феном, щоб не пошкодити і не пересушити.