Переходимо, друзі, наступної ночі на літній час і стрілки годинника переведемо на годину вперед.
Я можу сказати, що цих змін не відчую точно, але є люди для яких ці зміни стануть цілим стресом. Що рекомендують спеціалісти в таких випадках? Як перебороти незручності і не мати при цьому проблем із здоров’ям?
- Не займайтеся самонавіюванням, не малюйте в уяві, що при переході на новий ритм, у вас відразу виникнуть труднощі. Якщо людина здорова, то зрушення на одну годину вона не повинна відчути. Крім того, якщо ви ведете здоровий спосіб життя, вчасно харчуєтеся, лягаєте спати, фізично активні, не дружите із звичками шкідливими, то дані зміни вам настрою не змінять. Але буває що погане самопочуття не полишає вас протягом двох-трьох тижнів, тоді швиденько до лікаря.
- Компенсуйте «украдену» годину сну. Для цього тиждень до переведення годинника зміщуйте час для сну на 15-20 хвилин, поступово міняйте розпорядок дня. Провітрюйте кімнату, нехай там буде темно і тихо. Температура – не більше 20 градусів тепла. І тоді спокійної вам ночі…
- Правильно організоване харчування теж зробить свою роботу для адаптації. Не радять пити на ніч тонізуючі напої: чай, кава, алкоголь також не курити. Останній прийом їжі – не менше ніж за дві години до сну. Кажуть, щоб ми не їли жирного, гострого і солодкого (То як??!). Переведення годинників відбувається в час, коли організм потерпає від нестачі вітамінів, тому пройдіть вітамінний комплекс. Смачного бажаю!
- Кажуть, що за годину до сну не потрібно сидіти перед екраном телевізора і ноутбука, виключити всі гаджети. (Нуууу…. Не знаю). Передбачають, що електромагнітне випромінювання має поганий вплив на ділянку головного мозку, яка регулює ритми людини.
- За декілька тижнів до переведення годинників і протягом наступного тижня рекомендують уникати стресу, знизити навантаження на нервову систему. Пропонують релаксувати, думати про хороше, зустрічатися з хорошими людьми ( не вийде, карантин!). Ще кажуть, щоб надмірною роботою себе не перевантажувати ( А город як??).
- Наступна порада – більше гуляти на свіжому повітрі (О, це про город!). Кажуть, іти зранку, бо повітря більш вологе і чистіше. Зарядка і контрастний душ нам на допомогу, щоб легко проснутися.
А взагалі, ми на карантині, думаю я, що такі зміни, проти всіх інших наших проблем, будуть нам зовсім не відчутні.