Дослідження медицини довели, що гіпертонія прекрасної половини людства відрізняється від гіпертонії чоловіків. Які особливості жіночої гіпертонії?
Дві третини людей, які хворіють на гіпертонію – жінки. І саме у них це захворювання проходить на багато важче. У той час, коли у жінки проявляються ознаки гіпертонії, неї зазвичай вже існує додатковий букет хвороб. Стреси і перевантаження лягли на плечі наших жінок, вони і провокують обмін речовин, діабет та інші захворювання.
Водночас гіпертонія у жінок багата своїми наслідками: стають більше розміри серця, жорсткими судини, інсульт. Так чому саме жінки піддаються такому підступному захворюванню частіше, ніж чоловіки ? Головну роль тут відіграють гормони. Естрогени створюють для організму своєрідний захист, а коли цей захист згасає, то відповідно гіпертонія починає качати свої права.
Поради для жінок- гіпертоніків
У першу чергу вони повинні дотримуватися дієти. Раціон хворий повинен бути правильно підібраний лікарем-дієтологом. При захворюванні скорочується вживання м’яса, солодощів і десертів, а більше потрібно їсти рибу, овочі, фрукти.
Сіль – це те, що потрібно скоротити до мінімуму . Забудьте про сіль і ситуація зміниться в позитивну сторону. Додайте в свій раціон ті продукти, які містять фолієву кислоту, на вашому столі повинна завжди бути зелень: цибуля, шпинат та інші. У жінок, які вживають достатньо фолієву кислоту, гіпертонія буває на багато рідше.
Куріння – це перший ворог жіночого здоров’я. Сигарети для жінки більш шкідливі, ніж для чоловіка. Активна фізична активність: біг, тренажери, ходьба – кожен може вибрати для себе своє. Але заняття повинні бути регулярними. Якщо фізкультурою займатися постійно , то на 20 % знижується ризик інсульту.
Лікування жінок- гіпертоніків
Особливих рекомендацій з лікування жінок немає. Показники тиску повинні бути не вище 140 і 90 мм рт. ст. Для хворих на діабет – не вище 130 і 80 мм рт. ст.
Для лікування гіпертонії лікар призначає кілька препаратів. Вони суттєво покращують стан хворого. Щоб не лякати тих, хто лікується великою кількістю таблеток, їм призначають комбіновані форми препаратів, де з’єднуються декілька активних речовин.
Різні умови теж впливають на тиск. Погода, стрес, неприємності на роботі або в сім’ї – тиск вже відреагував і вийшов з нормальних показників . Ви відпочили , розслабилися , пішли у відпустку – тиск став нормальним.
Людям, які страждають гіпертонічними захворюваннями, рекомендується постійно спостерігатися у кардіолога. Він індивідуально кожному хворому призначить лікування. Але припиняти лікування самому не варто, навіть тоді , коли до вас прийшло поліпшення. Тому що, застуда або грип можуть порушити ваш стан. Гіпертонія до себе « просить» постійної уваги, вона на завжди не іде.