Ієрихонська троянда родом з Близького Сходу. Ботанічна назва – Анастатика ієрихонська, вона утворена від давньогрецьких слів «знову» і «жвавий».
За переказами цю рослину побачила діва Марія по шляху в Єгипет і благословила її на життя вічне. Звідси ще одна назва – Єгипетська троянда.
Це трав’яниста рослина здатна виростати в таких суворих умовах, де більшість рослин гине.
Життєвий цикл цієї троянди проходить дуже швидко. Пускається в ріст навесні, швидко починає цвісти і зав’язувати плоди. Квіти у неї білі, дрібні, непоказні. Насіння утворюється в стручках-коробочках.
Особливість цієї рослини в тому, що при нестачі вологи вона поступово скручується до центру і засихає, ховаючи в середині кулі плоди. Перетворившись як перекотиполе, вона починає шукати нові місця проживання, захоплюючи з собою по шляху такі ж клубочки. Так вони пересуваються до тих пір, поки їх не зупинить дощ. Після поливу троянда оживає, розпрямляється, з неї висипаються насіння, які швидко проростають у вологому середовищі.
Я собі таку рослинку придбала ще восени. Трохи вона у мене пожила у воді, трохи висушувала, а на зиму поклала на веранді. Там і сухо було і холодно. Троянда була повністю засушена (фото 1) і до вчорашнього дня таку суху її ніхто не тривожив. А вчора я поставила її у воду. Результат на фото. За дві години вона знову відкрилася. Дійсно! Диво природи. Сухий клубок розгортається і живе).
Як оживає ця рослинка буде цікаво спостерігати діткам.