Ієрихонська троянда

Ієрихонська троянда родом з Близького Сходу. Ботанічна назва – Анастатика ієрихонська, вона утворена від давньогрецьких слів «знову» і «жвавий».

За переказами цю рослину побачила діва Марія по шляху в Єгипет і благословила її на життя вічне. Звідси ще одна назва – Єгипетська троянда.

Це трав’яниста рослина здатна виростати в таких суворих умовах, де більшість рослин гине.

Життєвий цикл цієї троянди проходить дуже швидко. Пускається в ріст навесні, швидко починає цвісти і зав’язувати плоди. Квіти у неї білі, дрібні, непоказні. Насіння утворюється в стручках-коробочках.

Особливість цієї рослини в тому, що при нестачі вологи вона поступово скручується до центру і засихає, ховаючи в середині кулі плоди. Перетворившись як перекотиполе, вона починає шукати нові місця проживання, захоплюючи з собою по шляху такі ж клубочки. Так вони пересуваються до тих пір, поки їх не зупинить дощ. Після поливу троянда оживає, розпрямляється, з неї висипаються насіння, які швидко проростають у вологому середовищі.

Я собі таку рослинку придбала ще восени. Трохи вона у мене пожила у воді, трохи висушувала, а на зиму поклала на веранді. Там і сухо було і холодно. Троянда була повністю засушена (фото 1) і до вчорашнього дня таку суху її ніхто не тривожив. А вчора я поставила її у воду. Результат на фото. За дві години вона знову відкрилася. Дійсно! Диво природи. Сухий клубок розгортається і живе).

Як оживає ця рослинка буде цікаво спостерігати діткам.

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!