Ви вирішили зайнятись вишиванням? І це буде бісер? Щоб ця справа вам сподобалася я пропоную вам декілька порад, які бажано прочитати перед цим цікавим заняттям.
– Почніть із вибору схеми. Для початківців бажано щоб вона була намальована на тканині, і ви по малюнку будете вишивати. Не шукайте складних схем, кількість кольорів нехай буде не великою.
– Якщо ви вирішили вишивати на тканині, то вам необхідна канва, яку теж потрібно підібрати. Aida 14, 55 клітин на 10 см. – це буде найкращим варіантом. Щоб канва стала більш міцнішою, рекомендується помазати її клеєм ПВА, потім просушити. Після цього вона стає цупкою і не розшаровується.
– А тепер про бісер. Необхідно, щоб він був відповідного розміру. Його розмір має підходити до канви. Найбільше вишивають бісером №10. Якщо розмір не буде правильно підібраний, то малюнок картини не буде рівним і малюнок буде не чітким.
– Вибір ниток. Найкраще підходять армовані №40. Якщо у вас немає змоги знайти такі, то за допомогою воску навощіть такі, як у вас є. Нитки підбираються такого ж кольору, як і канва.
– Голки для бісеру мають бути тоненькими – №12, № – 10. Якщо голка буде грубою, то бісер через неї не проходитиме.
– Бісер насипають у спеціальні лоточки або на ворсисту тканину купками по кольорах. Не кладіть його собі під руку, щоб ненароком не скинути. Бісер берете саме голкою, а не пальцями.
– На один ряд вишивки нитки йде в п’ять разів більше, чим довжина самого ряду. Але, якщо ряд довгий, то не потрібно нитку брати на всю його довжину. Бажано, щоб нитка була коротшою, тоді вона не буде заплутуватися.
– Вишивання починаємо або з нижнього ряду, або з верхнього. Всі бісеринки мають лягати в одну сторону. Нитку на початку і в кінці рядочків закріплюємо. Скільки клітинок в схемі, стільки має бути бісерин на вишивці.
Нехай це вишивання переросте у ваше хобі і приносить задоволення. Якщо хтось має свої поради, свої роботи, присилайте, я із задоволенням їх розміщу на сайті під вашим іменем чи ніком.