Вишивання бісером, перші кроки

Ви вирішили зайнятись вишиванням? І це буде бісер? Щоб ця справа вам сподобалася я пропоную вам декілька порад, які бажано прочитати перед цим цікавим заняттям.

–         Почніть із вибору схеми. Для початківців бажано щоб вона була намальована на тканині, і ви по малюнку будете вишивати. Не шукайте складних схем, кількість кольорів нехай буде не великою.

–         Якщо ви вирішили вишивати на тканині, то вам необхідна канва, яку теж потрібно підібрати. Aida 14, 55 клітин на 10 см. – це буде найкращим варіантом. Щоб канва стала більш міцнішою, рекомендується помазати її клеєм ПВА, потім просушити. Після цього вона стає цупкою і не розшаровується.

–         А тепер про бісер. Необхідно, щоб він був відповідного розміру. Його розмір має підходити до канви. Найбільше вишивають бісером №10. Якщо розмір не буде правильно підібраний, то малюнок картини не буде рівним і малюнок буде не чітким.

–         Вибір ниток. Найкраще підходять армовані №40. Якщо у вас немає змоги знайти такі, то за допомогою воску навощіть такі, як у вас є. Нитки підбираються такого ж кольору, як і канва.

–         Голки для бісеру мають бути тоненькими – №12, № – 10. Якщо голка буде грубою, то бісер через неї не проходитиме.

–         Бісер насипають у спеціальні лоточки або на ворсисту тканину купками по кольорах. Не кладіть його собі під руку, щоб ненароком не скинути. Бісер берете саме голкою, а не пальцями.

–         На один ряд вишивки нитки йде в п’ять разів більше, чим довжина самого ряду. Але, якщо ряд довгий, то не потрібно нитку брати на всю його довжину. Бажано, щоб нитка була коротшою, тоді вона не буде заплутуватися.

–         Вишивання починаємо або з нижнього ряду, або з верхнього. Всі бісеринки мають лягати в одну сторону. Нитку на початку і в кінці рядочків закріплюємо. Скільки клітинок в схемі, стільки має бути бісерин на вишивці.

Нехай це вишивання переросте у ваше хобі і приносить задоволення. Якщо хтось має свої поради, свої роботи, присилайте, я із задоволенням їх розміщу на сайті під вашим іменем чи ніком.

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!