Бісерні візерунки на сумках, спідницях і піджаках давно і міцно увійшли в моду, і переживають зараз черговий пік популярності. Бісером можна вишити і екстравагантний візерунок на джинсах, і ніжні квіти на весільній сукні. Головне те, що абсолютно не обов’язково платити астрономічні суми за дизайнерські речі, адже вишивка бісером для початківців не так вже й складна .
Мода розшивати бісером одяг, аксесуари і предмети інтер’єру прийшла до нас зі сходу, що й не дивно, адже східні жінки знають толк в прикрасах . Саме слово « бісер» походить від неперекладного арабського «буєра», що приблизно означає « маленька скляна крапля ». З таких скляних крапель різнобарвних, блискучих, прозорих – можна створювати справжні шедеври.
Але для початку варто потренуватися на нескладних орнаментах (можна подивитись в інтернет-магазинах або подивитися в спеціалізованих виданнях), можна купити вже готові набори для вишивки бісером. У таких наборах є все необхідне: схема обраного малюнка, покрокова інструкція, голка і бісер необхідних кольорів. Але якщо ви все ж хочете вишити щось своє, уважно підійдіть до вибору матеріалів, від цього у великій мірі буде залежати якість вишивки.
Бісер краще купувати в спеціальних магазинах або, на крайній випадок, у відділах фурнітури. Підбираючи бісер, зверніть увагу на розмір: бісеринки однакового розміру забезпечать чіткість і акуратність всій вишивці .
Крім того, бісер буває керамічний, скляний і з металевим напиленням – вибирайте той, який найкраще підійде для виконання вашої задумки, і не перестарайтеся з кількістю кольорів і блиску! Зверніть увагу: бісер продається на вагу, 50 середніх бісеринок затягне всього на один грам . Порахуйте , скільки бісеринок вам знадобиться для малюнка, і візьміть з невеликим запасом.
Крім того вам знадобиться канва – спеціальна тканина, яку підкладають під тканину, на якій проводиться вишивка. Для вишивки великих картин підійде щільна лляна канва , а якщо ви плануєте вишивати на одязі , варто звернути увагу на тонку синтетичну канву .
Нитки для вишивки бісером потрібно використовувати тонкі, але міцні – льон-лавсан , бавовна-лавсан або капрон . Класична вишивка передбачає підбір кольору ниток в тон канві, навіть якщо бісеринки будуть чорні, а канва біла , нитки повинні бути теж білі.
Отже, ви запаслися бісером, нитками, схемами або купили набори для вишивки бісером. З чого ж почати? Спочатку розберіться у схемі: малюнок для вишивки бісером на тканину не переноситься, з ним просто потрібно звірятися під час вишивки: одна клітина на схемі позначає одну бісеринку . Правда , вишивка бісером для початківців іноді дозволяє вишивати по кілька полегшеної схемою: можна купити канву з нанесеним на неї малюнком, і вишивати прямо по ньому.
Після того, як визначилися з малюнком, розкладіть бісер за кольорами або в якісь коробочки, або на ворсисту тканину, щоб бісеринки не розкотилися .
Отже , нитка (краще подвійна ) просунута в голку, бісер розкладений, можна приступати . Починати вишивку потрібно з верхньої лівої клітки малюнка. Спочатку закріпіть на клітинці нитку кількома маленькими стібками , і тільки потім нанизуйте бісеринку і пришивайте її до цієї ж клітці.
Найпростіший спосіб вишивки – швом « уперед голку »: бісеринки просто нанизуються на голку і пришиваються одна за одною. Рядковий шов трошки складніше , але дозволяє регулювати відстань між бісером. Для цього кожну намистину потрібно пришивати окремим « поворотним » стібком . Для того, щоб намистинки трималися жорстко, після пришивання необхідно пропустити голку з ниткою через весь ряд бісеринок . Взагалі швів існує безліч – арочні, двосторонні – але починати краще з найпростіших .
Коли у вас залишиться коротка ниточка менше 10 см, її необхідно сховати, пропустивши під готовими стежками. Наприкінці зав’яжіть простий вузлик , захопивши нитку останнього стібка.
Навчившись вишивати бісером, ви забезпечите себе і своїх близьких ексклюзивними гардеробом, прикрасите квартиру унікальними аксесуарами і вирішите проблему з подарунками рідним і друзям – розшиті бісером речі ніколи не вийдуть з моди!