Берегово. Басейн “Закарпаття”

Рубрика «Подорожі» – це одна із улюблених мною тем. ) Поїхали? Місце зупинки: ЗАКАРПАТСЬКА обл., м. БЕРЕГОВО. Час перебування: січень 2022 року.

Свята дозволили нам знову відівдати місто термалів – Берегово. Минулого року з лікувальною метою ми поїхали сюди під кінець зими, на початку весни. Старий басейн спортивної бази “Закарпаття” був закритий, тому довелося нам користуватися послугами басейну “Жайворонок”. Термін нашого перебуваня різко обірвався без попередження – басейн закрили, бо прийшла “червона зона”. Свої враження щодо лікування у термальній воді я писалаТУТ, а от сьогодні напишу про старий басейн, власне, де ми перебуваємо щодня, хоч “Жайворонок” теж провідали.

Басейн “Закарпаття” побудували в 60-х роках минулого століття, як частину бази для радянських спортсменів, але пізніше геологи виявили, що тут вода володіє цілющими властивостями. Наповнюється басейн з гейзера півторакілометрової глибини. Вода тут кремнієво-азото-вуглекисло-хлоридно-натрієва високої мінералізації. Такий її склад дозволяє винищувати більшість мікробів.  А тому абсолютно нічого не лякає десятки тисяч приїжджих, які щороку відвідують басейн, і хочуть покупатись у водичці з гейзеру. Водичка, доречі, має температуру біля 50 градусів за цельсієм, щоправда, охолоджується в цьому році до 31-33 градусів у великому басейні і приблизно до 38 градусів у малому. У минулі роки у великому басейні вода була значно теплішою. Кажуть, що через сильні вітри і мороз, яких не чекали закарпатці, вона швидко стає холодною. Басейн, що будувався для плавців має розмір 50 м. довжини і 25 ширини. Отже, для тих, хто вміє плавати, тут є доволі місця. Для тих, хто плавати не вміє запропоновано першу доріжку, яка має глибину 1,5 м. 

Ще є маленький сидячий басейн, його називають “жаб’ятником”. Вода там 38-40 градусів, рекомендується в ньому бути не більше 15 хвилин. Дітям у нього заходити медсестра забороняє.

В басейні завжди є багато людей поважного віку, їдуть з усієї України. За день-два купання, а купатися радять рано і ввечері, стають усі знайомі, вітаються. Сама точна і правдива інформація щодо їжі, магазинів, житла де? Так, в басейні. Всі про всіх уже щось знають. ) Інколи вражає те, що зустрічаються люди з якими десь колись в процесі роботи пересікалися, забули, що такі є, а тут тебе доганяють і запитують чи ти не зі Здолбунова.) А ще сьогодні бажали щасливої дороги семидесятилітній жінці з Сум. Говірка така пані, смішна. Каже до мене, як приїхала: “Ще чого? Я їсти тут варити не буду! Піду в каХВе і що захочу те і поїм, а потім вип’ю собі коХВе!” Дай, Боже, щоб ми всі теж так могли в віці семидесяти і старшому, бо таких теж є, приїхати і отримати задоволення.

Щодо ціни на купання. Оптимальне перебування у басейні за один раз 45 хвилин. Білет на 1,5 годинни коштує 150 грн., тобто майже ніхто до рекомендацій не дослухається. Якщо людина приїхала на декілька днів покупатися, то, звичайно, сидить у воді на весь білет. ) Місцеві і старожили цих купань кажуть, що в цьому басейні вода має найбільшу силу для лікування. Тож, обирати комфорт “Жайворонка” чи  більш цілющу воду і не зручні роздяальні старого басейну – це вибір кожного,хто сюди приїхав заради своєї мети.

Допис написаний з інформативною метою.

Декілька фото з вечірнього “Жайворонку”

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!