Краків королівський

Рубрика «Подорожі» – це одна із улюблених мною тем. ) Поїхали?

Місце зупинки: ПОЛЬЩА, м. КРАКІВ.

Час перебування: січень 2020 року.

Знаєте… Я тепер на місто дивлюся як на людину. Воно має свій характер, харизму, зовнішність, ба… навіть запах…

Я люблю його архітектуру, пам’ятники, мости і т.д. Але я люблю звертати увагу на дрібнички, вони часто можуть розповісти більше, як будь що. Це так, як жінка, добавила до свого образу якусь маленьку дрібничку, а вона зробила її неперевершеною. Але сьогодні про місто-чоловіка, а звати його Краків. Галантний, щедрий, розкішний, ні це я не про якогось поляка, я про справжнього – я про Краків…

Приїхали ми сюди вранці, коли в молочному тумані прокидалася Вісла, саме біля неї ми вийшли з автобуса і потрапили в туманно-містичне місце. На обрії виднілися башти, та й все, більше нічого… Екскурсовод, що прийшов нам робити оглядову екскурсію по місту (звати його Євгеній), був позитивно налаштований, а тому його позитив легко передався нам.

Краків, який був заснований міфічним Краком, вважають історичною столицею Польщі.

Тут кожна брама, міст, фасад дихає давньою історією: по бруківці стук копит коней, які тягнуть королівські брички, квітникарки постійно сидять на Старому Ринку посередині якого стоїть пам’ятник Адаму Міцкевичу. І по всій площі хазяйнують зграї голубів, вони сідають на шпилі храмів та літають над Сукенницями, ніби закликають до торгових рядів. Через Ринок іде Королівська дорога.

Краків вражає не масштабами, а архітектурою, зручністю, це місто для життя, тому, що якісь життя і його вартість цілком задовольняють поляків. Парк, який місто окільцювало, для жителів і туристів дарує влітку прохолоду. Вісла, намистом переливалася в обідню пору на сонці. В центрі міста багато людей просто сидять і відпочивають.

А ми у сивому тумані піднімаємося до фортеці, до королівської резиденції, кафедрального собору, і це усе в одному місці – замку на пагорбі, на висоті 228м. над рівнем моря. Величавий Вавель – місце особливе для польської держави, єднання Речі Посполитої та сивої минувшини. Вавель – найбільший туристичний об’єкт в Кракові, за його стінами дуже великі і, звичайно, багаті тори мистецтва.

Коли була сформована польська держава (кінець Х століття) замок виконував роль центру політичного і духовного, а до початку ХVII це була резиденція польських королів. Замок зазнав пожежі і грабунку, занепаду та відродження, в крипті Собору є саркофаги, тут поховано сімнадцять польських королів, Адам Міцкевич, Тадеуш Костюшко, серце Папи Іоанна Павла ІІ, також могили подружжя Качинських.

В старому місті ми відвідали  церкву святого Петра і Павла, яка побудована в 16 ст., особливої уваги заслуговує базиліка Святої Марії. Головна Площа привертає увагу Пасажем з торговими рядами кафешками, картинною галереєю та з сувенірами, це – Сукенниця.

Вразила на Площі голова Ероса, такий собі пам’ятник  коханню, від якого втрачаєш голову (маю на увазі кохання, а не пам’ятник). Наша екскурсія оглядова, а тому…тому все трохи галопом і багато не побачиш.

Була ще у нас одна гастрономічна екскурсія, яка мала назву «Пива багато не буває». Це кафе-пивоварня, тут нам розказали про сорти польського пива, показали технологію варіння, і… тут ми наїлися, повірте, що в такому насиченому графіку ми не мали змоги перекусити. І тут поляки показали нам свою щедрість… Все. Закінчую на смачному.

Краків – респект!

Ні, ще повертаюся, бо цю красу Вісли не могла вам не показати.

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!