Китай і Китайці. Серія 4

Рубрика «Подорожі» – це одна із улюблених мною тем. ) Поїхали?

Місце зупинки: КИТАЙ, о.ХАЙНАНЬ.

Час прибуття: липень-серпень 2019 року.

КИТАЙ І КИТАЙЦІ

Перш за все скажу, що тут час іде на 5 годин вперед, але дискомфорт від цього відсутній. Більше незручностей відчуваєш від того, що ти не знаєш мови, що китайці не розуміють ніякої,крім своєї (я наголошую, що так на острові, думаю, що на материку трохи інша ситуація). От в цьому плані, я їм заздрю, тут девіз по замовчуванню: « Хочеш з нами спілкуватися, учи китайську, все інше нас не цікавить!» Не розумієш, вирішуй як викрутитись.  Наша Ірина нас виручала з перекладачем в телефоні, якщо виникали якісь проблеми, то вона всіма способами старалася їх вирішити. До речі, її дуже подобалося щось там їм втирати.)

Декілька разів наші гіди наголошували нам про те, що китайці є доброзичливими людьми. Це правда, але частково. Напевно, як і кругом, люди є різні. Ми поселилися в бухті біля моря в такому собі селі. Це по їхніх мірках, а насправді тут багато готелів і багатоповерхових будинків. По одній стороні гори, а з іншої – море. Готель наш називався Roeasy Hospitality Hotel 4*.  Досить комфортний, а головне, не шумний, прибирання, заміна рушників було щодня. Такі речі, як чайові тут не практикуються зовсім. Покоївки до цього не навчені і ніхто тут не залишає «one dollar».

Кругом гарні дороги і тротуари, вранці служба двірників починає роботу  і працює до вечора. Немає ніде пилюки, миються тротуари. (Село )). Бачила як від’їхала машина із стоянки на асфальті залишилася маленька пляма. Жінка з тієї служби, що прибирає, під’їхала на робочому скутері, позаду у ньому кузов, взяла якусь рідину і там затерла щіткою. Рух по дорогах відбувається на електромобілях, елекроскутерах, частково ще є авто на традиційному пальному. Правила руху тут дуже гнучкі, кому куди треба, той туди їде. Часто подають один одному звукові сигнали.  Була свідком, як з другорядної дороги на головну вилітає машина, при цьому всьому авто, яке в той час рухалося по головній, різко загальмувало і дало дорогу тому, що рухалося з другорядної дороги. При таки маневрах за весь час жодної аварії ми не бачили.

КИТАЙСЬКА КУХНЯ. ОВОЧІ, ФРУКТИ

Якщо говорити про китайську кухню, то відразу на думку спадають різні жучки, черв’ячки і всяка така собі живність, до якої вдома ми маємо відразу. Так, в нашому ресторані на системі харчування «шведський стіл» були ці наїдки, але скажу зразу, ми не пробували тієї екзотики. Харчування в нас було різноманітним, на сніданок на лінії «шведського столу» можна було вибрати достатньо наїдків, щоб не залишитися голодним. Практично щодня були рис та рисова локшина (столиця ж рису!), були і м’ясо і морепродукти, були овочі і фрукти. Але фішка в тому, що кругом стільки їхніх спецій, що до кінця відпочинку вже не можливо було їх споживати. От наприклад, коли тобі на вечерю (а на вечерю потрібно було замовляти страви) подадуть печену свинячу ніжку приправлену корицею і ваніллю!

Хліба на острові дуже мало, на початку приїзду ми не мали де його купити зовсім (обіди в нас не входили в систему харчування). Потім приглянули кафе, де пекли пиріжки і паляниці, схожі на наш лаваш! Я там побачила, що є пироги «з бобами», думаючи, що то такі як у нас з горохом або квасолею, купила. А там… (( какао-боби і солодкі…

Так як острів екологічно дуже чистий, то місцеві займаються вирощуванням овочів-фруктів. Окремо розкажу про фрукти. В ресторані нам постійно їх давали, але якщо ти вже тут, то звичайно, що хочеться спробувати більше. Апельсинових садів тут дуже багато, їхні плоди тут маленькі, але дуже соковиті, солодкі і ароматні. Бананові дерева на кожному кроці, більшим попитом тут користуються червоні банани, вони маленькі і смачні, коли повністю достигли. Кокоси висять на пальмах, в продажі теж є, їх розрубують, дають трубочку і пий молочко. Ще є багато різних фруктів, назви яких я не запам’ятала, але пробувала, скажу так, мені вони смачними не були.

Зупинюсь на одному із них – патахайя, вона ж паттайя, вона ж «фрукт дракона», точно дракона, ооо…як я тепер про неї багато знаю! Справа в тому, що жоден гід нас не попередив про те, що європейцям азіатські фрукти не всі підходять. Наші шлунки не пристосовані до цієї екзотики, повірте, що це так. )) Але по маленькому кусочку тої патахайї ми їли щодня в ресторані, вона була всередині білою, хочу сказати, що цей фрукт мені смакував. А ще вона є червона! О це «дракон»! Ми купили її собі і кожен з’ів половику (тобто не кіло-два, лиш по половинці). До речі, ціна на фрукти у Китаї на цінниках написана за півкілограма. Ціни досить доступні. Так ось…патахайя (на все життя я тебе запам’ятала), з’їли ми її і отруєння мали таке, як треба. Тому, моя порада, будьте обережні з цим «фруктом дракона», починати можна лише по чайній ложечці і поступово. Потім я читала, що його можна їсти тим, що хоче схуднути, тут не тільки схуднеш, ще й ноги протягнеш…)

Ось така екзотика з очищенням організму! )

А ще тут рай для тих, хто любить зелень і квіти, це уже, дійсно, потрібно бачити…

 

 

0 0 голос
Рейтинг статті

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Підписатись на коментарі
Повідомлення про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
×
Тисни «Подобається», щоб почати читати мене в FaceBook
Дякую, я вже з Вами!